Saruhanlı Diyetisyen
Saruhanlı Diyetisyen

Saruhanlı Diyetisyen

 

RANDEVU VE BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ...

 

             

 

Diyet denildiği zaman akla çoğunlukla zayıflama adına verilen içinde az yemek olan, enerjisi sınırlandırılmış beslenme listeleri gelmekte. Hatta birine hazırlanmış diyetin herkes tarafından uygulanınca aynı sonucu vereceğini dair inanışlar günümüzde devam etmekte. Gerçek durum ise bu inanışların çok ötesinde.

 

 

Öncelikle diyet; bireyin günlük beslenme biçimlerini belirtmek için kullanılır. Örneğin sebze-meyve ağırlıklı beslenme “akdeniz diyeti”, et ve süt grubu ağırlıklı beslenme “batı diyeti”, normal ağırlığa gelmek için beslenmede yapılan değişikliklere “enerji yoğunluğu düzenlenmiş diyet” denir.

 

Yani diyet yalnızca tek tip bir listeden ibaret değildir. Gün boyunca yediklerinize sizin diyetiniz diyoruz.

 

 

Hazır bir listeyi herkesin kullanması konusuna gelirsek. Diyet listeleri düzenlenmeden önce danışanla yapılan ön görüşmede kan tahlili gibi birtakım tahliller istenir. Diyet listeleri bu tahlillerin sonucunda ve bireyin sosyal ve kişisel alışkanlıkları doğrultusunda hazırlanır.

 

Diyet kişiye özeldir.

 

Bu ciddiye alınması gereken bir konudur. Bu konunun önemini vurgulamak için şöyle bir örnek verebiliriz.

 

Elinizdeki diyet listesi, tahlillerinde normal sonuçlar çıkmış bir bireye hazırlanmış diyelim. Ancak sizin kolesterol değeriniz yüksek ve belki de bundan haberdar bile değilsiniz. Sizin normalde kolesterolün düşmesini destekleyecek bir diyet uygulamanız gerekirken böyle bir sorunu olmayan birinin diyetini uygularsanız ilerleyen dönemde kalp-damar hastalıklarıyla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır.

 

Bu diyet listesiyle Ayşe ayda 10 kilo verdi, Fatma 15 kilo verdi gibi yanılgılara düşüp kendimize uygun olmayan bir diyet listesini uygulamamalıyız. Bir uzman tarafından size uygun olarak hazırlanan listeler öncelikle sizin sağlığınızı önemser. Herhangi bir liste ile hızlı kilo verip ileri dönemlerde sağlık sorunlarıyla karşılaşmak yerine uzmanınız eşliğinde size uygun programlar ile sağlığınızı koruyarak ilerlemek doğru bir yol olacaktır.

 

 

saruhanlı diyetisyen,saruhanlı alo diyetisyen,saruhanlı en iyi diyetisyen,saruhanlı diyetisyen danışmanlık,saruhanlı diyetisyen danışmanlık hizmeti,saruhanlı online diyetisyen,saruhanlı online diyetisyenlik hizmeti,saruhanlı beslenme danışmanı,saruhanlı beslenme danışmanlık hizmeti,saruhanlı en iyi beslenme danışmanı,saruhanlı online diyet,saruhanlı kilo alma,saruhanlı bireysel beslenme danışmanlığı,saruhanlı bireysel bireysel beslenme,saruhanlı hasatalıkta beslenme,saruhanlı hastalıklarda beslenme,saruhanlı hastalıkta beslenme danışmanlığı,saruhanlı hastalıklarda diyet danışmanlığı,saruhanlı hastayken nasıl beslenilmeli,saruhanlı kurumsal beslenme,saruhanlı kurumsal beslenme danışmanlığı,saruhanlı kurumsal beslenme hizmeti,saruhanlı menepozda beslenme,saruhanlı menepoz döneminde nasıl beslenilmeli,saruhanlı menepozda beslenme danışmanlığı,saruhanlı menepozda diyet danışmanlığı,saruhanlı çocuklarda beslenme,saruhanlı çocuklarda beslenme danışmanlığı,saruhanlı okul dönemi çocuklarda beslenme,saruhanlı okul dönemi çocuklarda beslenme danışmanlığı,saruhanlı online diyetisyen,saruhanlı online diyet danışmanlık,saruhanlı online en iyi diyetisyen,saruhanlı en iyi online diyetisyen,saruhanlı en iyi online diyet danışmanı,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014